sadsad x
asdasd
Garanti ve İade

Ürün İade Talebi

Satın aldığınız ürünü,kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.Sözkonusu iade işlemine ait kargo ücreti satıcı tarafından karşılanacaktır.İade edeceğiniz ürüne ait ,hediye olarak verilen -varsa­- promosyon ürününün de birlikte  iade edilmesi gerekmektedir. İade işleminde öncelikle ”info@elektrikciden.com” E-posta adresine talepte bulunmanız gerekmektedir.Aşağıda belirtilen şartların sağlanması durumunda müşteri cayma hakkını kullanabilir ve iade adresine gönderim sağlayabilir.

İade Adresi:Kuşakkaya Elektrik Müh.San.ve Tic.Ltd.Şti.Muhittin Mah.Bağlariçi 3.Sok.No:61/AB Çorlu/Tekirdağ

Cayma hakkını sağlayan şartlar;

 • Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,tüketicinin kişisel ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.Örnek verecek olursak rulo kablodan kesilerek gönderilen parça kablo veya özel sipariş ile üretilen bahçe aydınlatma direkleri  vb.durumlar  için cayma hakkı geçerli değildir.

 • Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması ürünün orjinal ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.Ürün aksesuarlarıyla birlikte, "alındığı gibi” ve orjinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmaması koşuluyla iade edilebilir.


İade edilmek istenen ürünün satıcıya ulaşmasından sonraki süreç aşağıdaki gibidir;

 • Ürününüz elektrikciden.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir. İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise,iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + kdv şeklinde) düzenlenmelidir.

 • İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

 • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “para iadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

 •  Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “para iadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.

 • Ürün bedeli iadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan E-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir

 •  İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumu hakkında E-mail ve cep telefonunuza Sms gönderilerek bilgi verilecektir. 

Arızalı Ürün Bildirimi

 • Ürününüzle ilgili yaşadığınız arıza sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Arızalı ürün bildirimi için öncelikle  ”info@elektrikciden.com” E-posta adresine talepte bulunmanız gerekmektedir.

 • Başvurunuz bize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde size kargo gönderi numarası E-mail yoluyla iletilecektir.Ürünü sözkonusu kargo numarasını kullanarak iade adresimize gönderebilirsiniz.

 •  Ürününüz elektrikciden.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere "teknik destek" bölümüne gönderilir.Teknik destek departmanı en geç 1 hafta içinde ürünün incelemesini yapar.

 • Arızalı olduğu beyan edilen ürünün teknik ekip tarafından yapılan incelemeleri sonucunda müşterinin belirttiği şekilde sorunlu olduğu tespit edildiği takdirde ;ürün müşterinin tercihi doğrultusunda ya yenisi ile değiştirilir ya da ürün bedeli kadar ücret iadesi yapılır. Bu durumdaki tüm kargo giderleri firmamız tarafından karşılanır.

 • Arızalı olduğu beyan edilen ürünün teknik ekip tarafından yapılan incelemeleri sonucunda müşterinin belirttiği şekilde arızalı olmadığı tespit edildiği takdirde; ürünün kullanılabilir olduğu yönünde müşteriye bilgi verilerek,ürün müşteriye geri gönderilir. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

 • Garanti kapsamındaki ürünlerde kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

 •  Arızalı ürün incelenmesi  sırasında bilgi almak için kullanıcıya 3 (üç) iş günü içinde ulaşılamazsa teknik çalışmalara devam edilmeden ürün için “30 günlük bekleme süreci” aktif edilir ve ürün ile ilgili işlemler durdurulur.

 •  “30 günlük bekleme süresi” dolan ve bu süre zarfında teslim alınmayan cihazlardan firmamız sorumlu değildir.

Hasarlı Ürün Bildirimi

 •  Aldığınız ürün nakliye esnasında hasar almış yada kırılmış ise bunun için "Kargo Hasar Tespit Tutanağı" gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için sözlü olarak yapacağınız "hasar bildirimi" kabul edilmeyecektir.

 • Ürününüzü teslim alırken kontrol etmeniz ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmeniz gerekmektedir. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve kargoyu teslim almaksızın ürünü aynı kargo ile geri göndermenizi talep etmekteyiz.

 • Kargo tarafından elektrikciden.com’a, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında;ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedeli iadesi” gerçekleştirilecektir.

Eksik Ürün veya Aksesuar Bildirimi

 •  Kargo paketinizi açtığınızda; faturadaki ürünler ile paket içindeki ürünleri kontrol ediniz. Siparişinizde kısmi teslimat yapılmış olabilir;yani tek sipariş birkaç paketle gönderilmiş olabilir."Sipariş Takibi" sayfasından siparişlerinizin kargoya verilme tarihlerini ve ürün durumunu kontrol edebilirsiniz.

 • Kontrolleriniz sonrasında “eksik bir ürün” yada bir ürüne ait “eksik bir aksesuar” tespit ederseniz  “info@elektrikciden .com” E-mail adresine “siparişimde eksik ürün var”  yada “siparişimde eksik aksesuar var” şeklinde bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Gerekli incelemeler tarafımızdan hızlıca yapılacak ve eksik ürün tarafınıza gönderilecektir.

 • Eksik aksesuar/parça olması durumunda ise üretici firmadan talep edilerek, 10 iş günü  içinde  adresinize ücretsiz kargo ile gönderilir.

 • Faturanız Kargo paketi üzerinde şeffaf bir poşet içerisinde tarafınıza ürünle birlikte gönderilmektedir.Bazen faturanın size ulaşması gereken nüshası kargoda kalabiliyor.

 • Eğer faturanız elinize ulaşmadıysa önce kargo şubesine sorunuz.Kargo şubesinde de faturaya ulaşamazsanız,bizden faturanın bir kopyasını talep edebilirsiniz. Faturanızın bir kopyasını ”aslı gibidir” kaşesi ve imzası ile tarafınıza gönderebiliriz.

Yanlış Ürün Bildirimi

 • Sipariş ettiğiniz ürün yerine başka bir ürün teslim aldıysanız yada faturada yazan ürün ile teslim aldığınız ürün farklı ise,ürün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içerisinde tarafımıza başvurabilirsiniz.“Yanlış ürün bildirimi” için öncelikle info@elektrikciden.com E-posta adresine talepte bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz bize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde size kargo gönderi numarası E-mail yoluyla iletilecektir.Ürünü sözkonusu kargo numarasını kullanarak kargo ücreti ödemesen İade adresimize gönderebilirsiniz.

 •  Ürününüz elektrikciden.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Tedarikçi firma ve kargo tarafından yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir. Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.